Results B - Bronze - Red

 
Scores take into account 1  discard
 
No Sailno Name Scores 1 2 3 4 5 6 7 8
1 ITA 7199 Sandrini Giovanni, CN Bardolino 304,0 51 63 58 41 (66) 43 47 1
2 SWE 4524 Barregren Arvid, HjBK 304,0 32 7 57 57 (ufd) 100 38 13
3 GER 13303 Wille Hanna, Mühlenberger Segel Club 305,0 30 43 37 32 63 (88) 83 17
4 ITA 7858 LIGTERINGE THEO, AVAS LOVERE 306,0 49 13 87 37 (107) 65 31 24
5 ITA 6850 Pugini Adriano, CV 3V 307,0 67 56 24 (ufd) 15 64 72 9
6 RUS 5010 Evseenko Alexander, Taganrog YF 309,0 41 76 73 32 23 (90) 62 2
7 ALG 2015 FARES ABDELFETTAH, ALGERIA 310,0 (dnc) ufd 16 18 59 26 54 11
8 ITA 7240 Guerra Filippo, CN Bardolino 311,0 51 36 62 46 51 34 (101) 31
9 USA 15771 Casaretto Bella, Team USA 314,0 57 (76) 46 24 57 48 53 29
10 GER 12655 Ole Mohrenweiser, 1.SVBS 317,0 (ufd) 18 26 93 80 53 33 14
11 ALG 2016 MOHAMED KEBAILI, ALGERIA 319,0 66 (ufd) 84 67 36 41 9 16
12 GER 13037 Klasen Maria Regina, Kaarster Segelclub 322,0 69 31 (71) 56 58 64 17 27
13 ITA 8502 Gadotti Lorenza, CV Torbole 324,0 81 57 67 68 18 29 (ufd) 4
14 ITA 8007 MONACI GAIA SOFIA, FV MALCESINE 324,0 42 55 44 57 65 56 (87) 5
15 ITA 8031 Sepe Giulia, CdV DI ROMA 325,0 38 68 (dnc) 51 66 47 47 8
16 DEN 8441 Krake Frandsen Sigrid, Kerteminde 325,0 72 53 63 (94) 38 33 54 12
17 CRO 1050 Vuksanovic Marko, J.K. OPATIJA 327,0 32 44 92 46 83 23 (ufd) 7
18 USA 17815 Willoughby Ian, Team USA 328,0 81 15 (ufd) 31 30 60 72 39
19 DEN 8423 Olsen Emil, KS 329,0 86 41 47 64 (91) 53 28 10
20 SWE 4460 Mårsäter David, UKF 343,0 68 53 36 46 47 57 (103) 36
21 ITA 823 Rosso Federico, NC Castelfusano 344,0 55 90 53 43 (103) 15 54 34
22 USA 20441 Mayol Max, Team USA 346,0 50 (94) 76 86 18 31 52 33
23 RUS 300 Aleksentsev Artem, Samara 348,0 65 18 (98) 71 66 49 47 32
24 GER 12597 Fiedler Max, SC Mardorf 349,0 66 (74) 48 52 57 20 66 40
25 ITA 8094 Schilirò Vincenzo, FV Desenzano 350,0 57 37 50 59 51 48 48 (113)
26 ITA 8450 Barrovecchio Simon Pietro, CN del Savio 353,0 58 65 64 51 55 57 (93) 3
27 USA 15646 Hayden Henry, Team USA 353,0 76 56 65 18 34 58 (84) 46
28 GER 11992 Ellen Seyffert, Segelclub Salzgitter 356,0 68 (88) 30 52 16 75 74 41
29 FIN 856 Grönblom Emma, HSS 358,0 31 38 38 (91) 74 68 52 57
30 DEN 8335 Jørgensen Jonas Emil, Fredericia Sejlklub 359,0 19 70 55 50 59 73 33 (ufd)
31 GER 13254 Fischer Eric, WSV Langen 359,0 (89) 49 55 89 42 23 64 37
32 GBR 6099 Le Marquand Georgia, St. Catherine's SC 359,0 39 32 35 104 42 44 (ufd) 63
33 FIN 827 Kilpiö Elias, HSK 362,0 35 52 51 70 47 (ufd) 89 18
34 GER 12460 Henrike Leonie Leitl, SKS Essen 362,0 52 53 88 34 40 65 (91) 30
35 ITA 8 Giana Armando, Varazze CN 363,0 74 72 30 39 47 81 20 (121)
36 FIN 841 Järvi Adele, Esbo Segelförening ESF 364,0 25 81 65 47 69 (95) 62 15
37 SWE 4529 Hugo Sundström, LdSS 368,0 34 (ufd) 66 11 75 55 82 45
38 FIN 700 Malmivaara Jerry, TP 369,0 53 69 101 18 75 47 (ufd) 6
39 DEN 8107 Joos Peter, Royal Danish Yacht Vlub 369,0 37 73 45 22 (85) 76 66 50
40 SUI 1615 Vulliez Noémie, CNM 369,0 68 51 52 29 62 (92) 72 35
41 RUS 782 Grankin Roman, CSKA 369,0 48 55 70 66 52 43 35 (93)
42 GBR 6256 Le Marquand Phoebe, St. Catherine's SC 372,0 33 45 71 23 69 54 77 (78)
43 GER 13224 Siepmann Leonie, Mühlenberger Segelclub eV 372,0 33 29 37 (109) 73 52 58 90
44 GER 13013 Katharina Von Schleinitz, hanesatischer Segelsport Club 372,0 43 34 43 85 52 73 42 (120)
45 TUR 148 Ogutcu Tarhan, Cesme SC 374,0 94 32 20 74 20 59 75 (98)
46 ITA 8250 Reale Edoardo, Varazze CN 374,0 79 57 48 28 38 40 (89) 84
47 GER 12532 Stahl Johanna Maria, Wassersprotverein Biggesee e.V 374,0 60 53 50 36 55 (76) 76 44
48 ITA 7992 Erica Susca, CdV BARI 375,0 62 22 36 78 53 58 66 (89)
49 SUI 1596 Thommen Léo, SCC 378,0 (108) 36 65 75 56 41 43 62
50 SWE 4511 Järudd Hugo, KSSS 380,0 44 47 33 23 84 82 67 (105)
51 GER 13200 Papenthin Hannes, Potsdamer YC 381,0 70 61 (98) 84 30 17 54 65
52 SWE 4557 Bjoerk Theo, HjBK 384,0 22 58 61 53 55 (91) 64 71
53 GER 13090 Semmer Finn, Potsdamer YC e.V. 385,0 36 77 88 42 49 42 51 (91)
54 TUN 2 Hedi Ben Mostapha, Tunisian SF 386,0 61 42 39 (dsq) 37 66 49 92
55 ESP 2014 RAHOLA I CODINA MARIONA, CLUB NÀUTIC EL BALÍS 387,0 22 79 53 42 (82) 59 58 74
56 FIN 795 Ihamuotila Markus, Brändö Seglare, Helsinki 389,0 46 59 74 (81) 43 37 57 73
57 ITA 8430 Cortesi Alice, LNI Porto San Giorgio 391,0 79 47 81 62 25 34 63 (87)
58 BEL 1161 ANOUK GEURTS, Inside Outside - Oostende - Be 392,0 55 35 51 31 106 (ufd) 60 54
59 RUS 2001 Usachev Daniil, Rautu St.Petersburg 393,0 33 (dnc) 53 48 96 74 34 55
60 USA 20128 Picard Stan, Team USA 394,0 32 60 45 (91) 87 50 35 85
61 GER 13317 Strohm Piet, Düsseldorfer YC 397,0 59 86 57 (ufd) 60 56 21 58
62 LTU 555 Jarmalaviciute Deimante, Bangputys 397,0 48 61 47 61 62 74 44 (88)
63 IRL 1485 Parker Emma, Skerries SC 398,0 70 42 39 71 (105) 33 96 47
64 SWE 4379 Gustafsson Anton, KKKK 399,0 47 77 80 (98) 28 46 49 72
65 DEN 8437 Moeller Sebastian Wiegand, KDY/Rungsted 400,0 (ufd) ufd 42 66 9 34 103 20
66 SWE 4555 De Susini Fanny, RÖSS 400,0 (88) 83 75 53 54 17 50 68
67 ITA 7779 Testa Ginevra, C.V.RAVENNATE 401,0 47 56 91 (94) 71 57 57 22
68 ITA 7632 Tropiano Elena, Varazze CN 401,0 82 52 64 45 (87) 28 70 60
69 GER 11696 Rick Dockweiler, SRV 402,0 77 88 80 58 2 (114) 46 51
70 GER 12215 Moritz Brandt, Segler-Club Dümmer 402,0 41 50 49 73 65 (77) 60 64
71 ITA 7122 Storti Mauro, LNI c/mmare di stabia 403,0 61 66 85 (91) 52 49 71 19
72 GBR 6204 Riley Zac, Weirwood SC 403,0 (87) 55 87 75 79 59 27 21
73 ITA 8322 Schiavone Pierfrancesco, CV Alto Jonio 405,0 71 75 54 45 77 60 (91) 23
74 ITA 7855 Ciaglia Tommaso, CN Bardolino 405,0 45 63 41 41 (115) 71 69 75
75 SWE 4281 Baumann Adam, KSSS 409,0 56 67 75 12 64 (dnc) 79 56
76 MLT 22 Satariano Jake, Malta Young Sailors Club 409,0 (93) 39 60 15 65 63 91 76
77 MLT 11 Seychell Kane, Malta Young Sailors Club 409,0 73 (ufd) 51 105 31 27 39 83
78 BEL 1163 Van Hoye Dries, VVW Inside Oostende 411,0 78 78 27 82 (ret) 35 68 43
79 RUS 212 Burlachkov Valery, Vodnik 414,0 94 89 (108) 51 24 77 53 26
80 SUI 1626 Voillat Yves, SCMd 416,0 56 72 85 67 61 (108) 50 25
81 SWE 4433 Branden Nils, BOJK 421,0 80 62 68 49 (111) 75 59 28
82 MLT 19 LeGault Lucas, MYSC 423,0 85 58 40 72 26 (96) 65 77
83 DEN 8343 Boe Malthe, Skovshoved Sejlklub 423,0 56 51 52 (88) 83 47 82 52
84 DEN 8415 Witzke Mads, Skovshoved Sejlklub 424,0 46 57 92 (100) 97 32 30 70
85 GER 11728 Bjarne Lock, Segelverein Großenheidorn 425,0 79 66 20 76 (101) 57 31 96
86 GER 12503 Kira Odendahl, DYC Düsseldorfer Yachtclub 425,0 54 73 60 99 53 (100) 44 42
87 FIN 687 Rikala Vilma, TP 425,0 62 64 72 47 (111) 81 51 48
88 GER 12901 Max Schröder, Segel Club Nordstern 426,0 57 76 52 40 76 (84) 46 79
89 ITA 8075 Ragusa Martina, NC Castelfusano 426,0 45 71 46 71 89 43 (98) 61
90 HUN 724 Anton De Jonghe, Dinghy Sport Club Hungary 427,0 (dnc) 85 87 35 11 37 65 107
91 SWE 4404 Granath Gustav, OTS 427,0 87 58 70 93 71 22 26 (102)
92 SUI 1578 Stefan Gerber, Thunersee Yachtclub 427,0 31 61 89 78 68 69 31 (112)
93 GER 12917 Linn Welzel, DUYC 430,0 99 59 76 28 75 45 48 (ufd)
94 SUI 1694 Manuel Leibundgut, YCSp 431,0 75 74 44 53 85 62 (ufd) 38
95 ESP 1725 Cano Sostre Marc, CNVILASSAR DE MAR 432,0 86 90 53 43 17 62 81 (118)
96 GER 13255 Menke Sophie, SCC 432,0 75 84 (99) 59 22 21 91 80
97 ITA 7736 Cortesi Maria, LNI Porto San Giorgio 433,0 94 14 79 38 95 (107) 60 53
98 ITA 8343 Grilli Francesco, CN Cesenatico 434,0 70 85 67 48 (dnc) 52 63 49
99 FIN 418 Kuisma Saara, TP 435,0 48 71 70 66 (80) 66 55 59
100 FRA 2482 Dubillot Elise, Société des régates d'Antibes 439,0 20 78 43 67 99 (101) 51 81
101 TUR 220 Demirel Iclal Doga, Marmara SC 439,0 89 42 46 65 61 60 76 (106)
102 GBR 6026 Black Freya, HISC/RLymYC 442,0 55 (95) 68 93 32 72 55 67
103 GER 12403 Schüler Lorenz, SSVaW 446,0 60 68 47 99 29 87 56 (116)
104 DEN 8395 Rindom Josefine, Horsens Sejlklub 446,0 61 78 55 37 (107) 47 73 95
105 DEN 8449 Harsaae Astrid, Royal Danish Yachtclub 447,0 33 71 68 (90) 72 52 85 66
106 ITA 8423 Lo Pinto Ruben, LNI Milano 448,0 82 60 24 47 (94) 53 88 94
107 ESP 843 Casane Martina, CV Blanes 450,0 83 71 47 59 71 50 (104) 69
108 SUI 1681 Suri Chantal, YCB Yachtclub Bielersee 456,0 65 64 97 68 (100) 30 32 100
109 TUR 222 Karatosun Can, Marmara SC 464,0 72 63 12 99 37 97 84 (104)
110 ITA 6744 Bartoli Alessandro, CN Bardolino 466,0 73 82 90 21 56 65 79 (114)
111 ITA 8230 Bernardoni Isotta, C.V.RAVENNATE 466,0 65 77 76 (92) 57 31 78 82
112 LTU 95 Juskevicius Ernestas, Bangputys 468,0 60 62 64 74 49 89 70 (97)
113 TUR 216 Karakoc Can, Marmara SC 471,0 59 65 81 75 90 37 64 (109)
114 SWE 4538 King Freja, LDSS, Sweden 474,0 96 25 69 35 (dnc) 66 82 101
115 ITA 7391 Martelli Marco, CN Bardolino 474,0 98 69 45 57 (110) 70 36 99
116 ITA 8054 Pezzilli Federico, C.V.RAVENNATE 474,0 74 81 84 49 44 78 64 (108)
117 FIN 802 Niemelä Sonja, TP 475,0 41 49 63 44 108 (dnc) 60 110
118 GER 12150 Fraentzki Paul, BYCUE 476,0 94 73 69 30 (95) 83 41 86
119 DEN 8353 Kjaer Emil, Skovshoved 477,0 75 102 96 2 58 (dnc) 18 dnc
120 DEN 8462 Johansen Johanne Jung, Kerteminde Sejlklub 479,0 60 48 93 97 68 50 63 (103)
121 GER 12295 Maximilian Ritzer, Hannoverscher Yacht-Club 481,0 29 59 73 106 76 39 99 (117)
122 ITA 8392 Iacchia Paolo, CV 3V 486,0 62 38 72 112 73 58 71 (115)
123 SWE 4500 Leijon Henrik, Bjärreds Optimistjolleklubb 494,0 72 (dnc) dnc 69 23 19 74 111
124 ITA 8077 Riccardo Zancan, CV Antignano 497,0 119 101 74 77 72 18 36 (122)
125 SUI 1598 Romea Fries, RCO 504,0 40 67 (ufd) 54 63 87 74 119
 

ZW Sail Regatta Scoring program, 4.023.087
Copyright 1986 - 2014, Leo G Eggink, Zoetermeer
Per informazioni su ZW: http://www.zw-scoring.nl