Results B - Gold - Yellow

 
Scores take into account 2  discards
 
No Sailno Name Scores 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 ITA 8089 Duchi Davide, FV Riva 16,0 4 1 1 3 (6) 5 1 (73) 1
2 SWE 4569 Lucas Bergström, RÖSS 22,0 6 2 (14) 4 3 5 1 1 (23)
3 RUS 205 Krutskikh Daniil, CSKA, Sailing Academy of SP 27,0 9 6 5 3 (16) 1 1 (77) 2
4 GER 13422 Daniel Goettlich, PYC 40,0 1 5 5 15 5 (40) 4 (36) 5
5 ITA 725 Valentino Luca, CV Cesenatico 42,0 2 1 2 7 (53) 1 7 (35) 22
6 FIN 933 Eklund Jakob, ESF 42,0 2 3 3 (19) 12 2 14 (15) 6
7 ITA 8051 Gallinaro Guido, FV Riva 45,0 4 2 3 (15) 5 5 3 23 (116)
8 RUS 313 Volchkov Ivan, PK Vodnik 46,0 2 1 3 3 (27) 9 4 (37) 24
9 IRL 1481 Durcan Harry, Royal Cork YC 47,0 4 5 (53) 4 (98) 15 6 9 4
10 ITA 8212 Tezza Alberto, FV Riva 50,0 15 2 4 (26) (20) 2 5 19 3
11 ITA 7900 Spagnolli Andrea, FV Riva 53,0 1 5 (11) 6 1 8 6 26 (76)
12 ITA 8460 Sciuto Salvo, nic catania 53,0 7 2 3 3 1 4 (51) 33 (67)
13 TUR 1281 Rasim Yasar, ARM 57,0 2 1 23 1 21 (53) 2 7 (25)
14 GER 13423 Linus Klasen, Potsdammer YC 61,0 1 13 6 6 17 (32) 14 4 (105)
15 GBR 6231 Marstaller Benno KL, Restronguet SC 61,0 8 9 7 (27) 7 2 20 (103) 8
16 SWE 4582 Nordenram Kasper, Röss 62,0 4 7 1 (48) (dnc) 7 5 8 30
17 DEN 8481 Wantzin Victor, Kdy 62,0 7 2 (19) 11 14 8 2 (113) 18
18 GER 13425 Ahlers Jacob, Mühlenberger Segel Club 63,0 6 7 2 16 2 (45) 19 11 (41)
19 GER 13077 Royla Philipp, Segelklub Bayer Uerdingen e.V. 71,0 3 19 11 19 (35) 6 2 (30) 11
20 GER 13379 Lennart Kuss, WSC 1925 72,0 1 3 1 (7) 5 2 7 (dnc) 53
21 DEN 8482 Ørting Oliver, PSK 73,0 2 1 6 7 19 (40) 16 22 (72)
22 ITA 8205 Silvestrini Rodolfo, LNI Porto San Giorgio 77,0 5 11 6 10 29 (ufd) 4 (56) 12
23 RUS 1001 Novikova Zoya, Rautu St.Petersburg 77,0 10 (25) 13 13 7 22 7 5 (35)
24 LTU 2000 Janulionis Radvilas, Bangputys 80,0 4 20 8 7 21 (ufd) 3 17 (49)
25 ITA 8221 Passamonti Arianna, NC Castelfusano 81,0 8 (41) 4 1 18 33 1 (51) 16
26 TUR 1495 Tihminlioglu Arman, Turkish Sailing Team 86,0 13 5 28 (dnc) 3 3 20 14 (75)
27 BER 1008 Patton Campbell, Royal Bermuda YC 90,0 10 24 17 10 (60) 14 6 (78) 9
28 SWE 4520 Lindbom Olle, LDSS 94,0 7 8 1 (56) 9 (46) 6 42 21
29 GER 13206 Luca Huschmann, PYC 96,0 3 19 (49) 29 7 6 3 29 (40)
30 SWE 4380 Germundson Carl, RÖSS 96,0 6 17 13 (26) 11 (ufd) 14 20 15
31 SWE 4445 Lohr Filippa, KSSS 98,0 18 3 (ufd) 9 4 3 11 (111) 50
32 ITA 8453 Caldari Alessandro, CNcesenatico 98,0 13 22 22 (33) 12 4 19 6 (66)
33 FIN 972 GRÖNBLOM RONJA, HSS 99,0 (ufd) 20 16 12 11 4 15 21 (69)
34 RUS 116 Sudakov Artem, Rautu St.Petersburg 100,0 3 4 7 (27) 11 15 2 (68) 58
35 ITA 7878 Sepe Riccardo, CdV DI ROMA 101,0 1 4 4 (5) 5 4 3 (110) 80
36 ITA 8153 Stalder Alexandra, CN Bardolino 102,0 17 3 11 1 29 10 (58) (62) 31
37 SWE 4427 Lindqvist Ludvig, KSSS 104,0 (ufd) 34 2 (53) 22 5 9 25 7
38 SWE 4574 Moss Alice, Hjuviks Båtklubb 109,0 6 (37) 29 8 2 1 16 47 (86)
39 ITA 8286 BERGONZINI GAIA, FV MALCESINE 109,0 19 5 15 11 (26) 3 24 32 (95)
40 TUR 767 Çobanoglu Ali, Turkish Sailing Team 110,0 16 14 19 11 12 (28) 5 (49) 33
41 GER 2002 Roko Mohr, PWV-plau.de 115,0 8 8 (dsq) 13 45 29 10 2 (85)
42 DEN 8408 Beckett Johan, Faaborg sejlklub 115,0 6 8 13 8 (61) 46 24 (108) 10
43 GER 13441 Cecimo Zahn, DYC 115,0 8 7 35 18 (36) 29 8 10 (56)
44 SWE 4584 Akesson Josefine, ROSS 120,0 9 13 (37) 12 13 21 18 34 (42)
45 RUS 314 Vorobyev Sergey, PK Vodnik 121,0 9 4 27 40 (43) 12 26 3 (44)
46 ITA 8351 Galazzini Christian, CN Bardolino 125,0 7 11 5 (19) 6 16 9 71 (ufd)
47 ITA 6091 Centrone Gabriele, CV 3V 126,0 (55) 9 15 25 8 2 24 (116) 43
48 DEN 8342 Dalum Albert Spork Dalum, Royal Danish Yachtclub 129,0 (39) 30 31 (70) 1 11 25 12 19
49 BEL 1166 Simon De Gendt, RNSYC 132,0 16 12 15 (76) 27 24 4 (58) 34
50 RUS 318 Lepin Denis, PK Vodnik 135,0 20 31 (35) 22 8 19 11 24 (81)
51 RUS 43 Andreev Vasilii, Rautu St.Petersburg 137,0 (75) 15 8 1 13 3 10 (107) 87
52 USA 19404 Gramm Severin, Team USA 138,0 15 9 20 30 4 (ufd) 12 (53) 48
53 RUS 169 Lazdin Dmitry, GBU SDUSHOR 138,0 30 36 10 9 (60) 9 13 31 (98)
54 TUR 20 Veziroglu Ilayda, Turkish Sailing Team 138,0 22 16 17 (66) 9 30 17 (86) 27
55 GER 12922 Leon Huschmann, PYC 139,0 12 24 13 9 24 11 (59) 46 (100)
56 FIN 1026 Odrischinsky Elias, HSS 141,0 3 (44) 15 33 28 10 24 (88) 28
57 GER 13192 Lind Charlotte, Duisburger YC 142,0 21 7 2 14 31 38 (42) (44) 29
58 SWE 4547 Dyrell Victoria, BOOSS 142,0 16 14 24 24 4 (83) 20 40 (46)
59 FIN 1029 Berner Robin, BS 142,0 7 (44) 9 16 31 (60) 43 16 20
60 FIN 910 Laakso Otto, HSK 143,0 11 (ufd) 26 35 8 29 8 (102) 26
61 RUS 328 Krivobokov Semen, Samara 146,0 18 8 (32) 2 4 13 25 76 (110)
62 IRL 1486 Buckley Alix, Skerries SC 148,0 21 6 8 19 (74) (ufd) 7 70 17
63 SWE 4523 Lindberg Erik, JKV 149,0 15 33 (93) 30 6 24 28 (48) 13
64 LTU 435 Strelciunas Vejas, Bangputys 151,0 19 6 26 8 (96) 24 16 52 (ufd)
65 ITA 7561 PENINI LUCA, FV MALCESINE 151,0 11 16 23 8 (26) 10 18 (101) 65
66 ITA 8000 Festo Bruno, FV Desenzano 151,0 17 11 12 21 (102) 20 15 (85) 55
67 ITA 8414 Milano Andrea, LNI Crotone 154,0 27 6 10 20 (37) 7 11 (117) 73
68 GBR 6089 Owen Gethin Llewelyn, Clwb Hwylio Pwllheli 157,0 14 21 18 (51) 32 14 11 (79) 47
69 USA 20497 Gonzalez Alexander, Team USA 157,0 (37) 18 15 13 17 23 12 59 (78)
70 ITA 7362 Bottino Lorenzo, CN ugo Costaguta 160,0 (38) 21 8 14 24 27 34 (90) 32
71 GER 13311 Büsselberg Julia, Verein Seglerhaus am Wannsee 167,0 22 48 26 22 (78) 13 23 13 (62)
72 GER 11646 Barth Justin, Potsdamer YC 170,0 13 27 31 10 (33) 26 25 (112) 38
73 FIN 1030 Schröder Patrick, HSS 170,0 11 30 23 12 41 (42) 39 (dnc) 14
74 GER 13401 Leonard Kosanke, Mühlenberger Segel-Club e.V. 170,0 46 15 21 27 (81) 12 31 18 (52)
75 FIN 809 Svinhufvud Joakim, Helsingfors Segelsällskap 172,0 5 (ufd) 2 9 2 9 19 (dnc) ret
76 ITA 8448 Lorenzo Badiali, CN Senigallia 173,0 (53) 6 40 12 7 23 4 81 (90)
77 FIN 921 Store Filip, HSK 175,0 10 (ufd) 19 14 46 1 3 82 (102)
78 SWE 4589 Magnusson Fabian, RÖSS 175,0 11 13 25 25 17 (63) 17 67 (112)
79 SWE 4245 Nyström Erik, Jollekappseglarna i Västerås 176,0 32 29 22 14 (33) 26 26 27 (118)
80 FIN 345 Stenius Tommy, HSK 177,0 24 24 16 1 19 (65) 33 (74) 60
81 ITA 8285 FORELLI ARIANNA, FV MALCESINE 177,0 20 (64) 39 40 4 6 8 60 (92)
82 GER 13199 Christian Heyne, YachtClub BayerLeverkusen eV 179,0 3 (36) 35 35 15 35 15 41 (111)
83 POL 1638 Zygariowska Emilia, JKW Poznan 179,0 23 10 7 (55) 13 13 16 (114) 97
84 GER 13427 Hofmann Inga-Marie, Düsseldorfer YC 179,0 28 31 14 (81) 56 14 8 28 (88)
85 SWE 4504 Wiking Alexandra, BOJK 179,0 25 26 14 27 20 (68) 29 38 (71)
86 TUR 1499 Karagöz Erdem, Solo SC 181,0 37 10 4 37 42 14 (ufd) (84) 37
87 UKR 202 Samarin Yehor, Avrora 183,0 21 35 7 (58) 45 3 27 45 (104)
88 GER 13130 Zacher Leonard, Seglervereinigung Mannheim 183,0 25 19 (32) 11 27 8 29 (100) 64
89 FIN 936 Mustakallio Mikael, HSS 183,0 24 21 38 (67) 19 20 25 (50) 36
90 GER 13170 Klasen Maria Anna, Kaarster Segelclub 185,0 16 26 (28) 20 24 18 13 (91) 68
91 BER 1111 Nicholls Matilda, Royal Bermuda YC 187,0 5 27 18 5 25 (28) 11 96 (117)
92 ITA 8216 Sposato Demetrio, CV crotone 188,0 13 17 11 14 88 (ufd) 2 43 (94)
93 RUS 5005 MEKHANIKOV SEMEN, YC AURORA 188,0 18 14 10 13 31 (44) 37 65 (ufd)
94 TUR 186 Demirkiran Berk, Turkish Sailing Team 190,0 35 18 5 20 (60) 37 18 57 (84)
95 DEN 8418 Krake Frandsen Valdemar, Kerteminde 191,0 27 23 34 (98) 31 5 8 (83) 63
96 GBR 6086 Iago Davies, Clwb Hwylio Pwllheli 193,0 5 15 6 69 20 (95) 23 55 (114)
97 GER 13113 Böttger Elias, Potsdamer Yacht-Club 193,0 19 8 31 70 (76) 16 10 (115) 39
98 FIN 859 Wyers Jon, HSK 196,0 21 23 4 15 (54) 54 34 (80) 45
99 GER 13360 Lucas Schlüter, Potsdamer YC 198,0 14 29 1 41 48 (49) 1 64 (79)
100 USA 15436 Johansson Julia, Team USA 199,0 (61) 47 16 41 2 15 15 63 (103)
101 GER 13122 Daniela Bartelheimer, Segelclub Inning am Ammersee 199,0 9 26 42 24 26 (55) 33 39 (108)
102 HUN 1311 Arthur De Jonghe, Spartacus 201,0 42 (50) 19 4 8 6 25 97 (101)
103 ITA 8086 Emanuel Giuliodori, CN Senigallia 201,0 (40) 21 20 15 28 31 35 (95) 51
104 ITA 8290 RUBINO VINCENZO, CdV BARI 208,0 (66) 18 11 50 40 12 7 (118) 70
105 RUS 21 Pushev Leonid, Rautu St.Petersburg 209,0 42 10 50 29 3 21 (57) (66) 54
106 ROU 7000 Neagu Petru, FV Riva 210,0 27 30 24 22 43 7 (ufd) (104) 57
107 GER 13361 Arp Paul Hennes, Warnemünder Segel-Club e.V. 211,0 29 20 7 23 19 (54) 21 92 (115)
108 ITA 7910 Bandini Giacomo, CV Cesenatico 212,0 18 12 3 42 50 10 (57) (89) 77
109 ITA 8246 Cerminara Samuel, Varazze CN 215,0 38 4 14 6 41 19 (ufd) (109) 93
110 POL 1547 Manikowska Michalina, JKW Poznan 216,0 29 23 (83) 2 12 35 56 (94) 59
111 GER 13004 Philip Walkenbach, PSB 216,0 42 28 22 26 7 30 (53) 61 (82)
112 HUN 1280 Lorand Eross, Spartacus 216,0 (46) 33 8 25 10 18 26 (98) 96
113 SWE 4233 Leuckfeld Carl Johan, Royal Swedish YC 216,0 20 24 22 24 47 25 (86) 54 (119)
114 FIN 927 Uusitalo Valtteri, Helsingfors Segelkubb 220,0 12 22 (ufd) 24 1 58 42 (87) 61
115 DEN 8464 H. Ljungbeck Julie, Royal Danish Yachtclub 220,0 17 9 9 34 33 (67) 44 (105) 74
116 ITA 8288 Scarangella Chiara, CdV Bari 222,0 24 35 (65) 17 40 6 9 (93) 91
117 CRO 1058 Kastelan Niko, YC Zagreb 223,0 (67) 3 31 31 27 25 37 69 (83)
118 HUN 1284 Lászlófy Levente, Spartacus SC 231,0 41 26 42 30 10 (51) 10 72 (106)
119 TUR 24 Api Atil, Turkish Sailing Team 234,0 24 25 (77) 31 36 38 5 75 (ufd)
120 GER 13066 Bjarne Studt, Seglerverein Paderborn 239,0 23 19 9 (54) 32 25 22 (119) 109
121 GER 13065 Struchholz Janek, YCRE 250,0 14 41 6 17 39 7 (78) (dnc) dnc
122 ITA 8121 Salvetta Tommaso, FV Riva 252,0 9 13 10 (ufd) 59 66 6 (99) 89
123 LAT 71 Vancovics Roberts Janis, Riga YC 254,0 29 44 58 (73) 9 1 14 (dnc) 99
124 RUS 1781 Obedzinskaya Elena, SFYC 264,0 25 12 28 (77) 21 33 39 106 (107)
125 EST 142 Marcus Univer, ROPK 276,0 15 12 (ufd) 63 46 18 9 (dnc) 113
 

ZW Sail Regatta Scoring program, 4.023.087
Copyright 1986 - 2014, Leo G Eggink, Zoetermeer
Per informazioni su ZW: http://www.zw-scoring.nl