Results B

 
Scores take into account 1  discard
 
No Sailno Name Scores 1 2 3 4
1 TUR 1281 Rasim Yasar, ARM 4,0 2 1 (23) 1
2 ITA 8089 Duchi Davide, FV Riva 5,0 (4) 1 1 3
3 GER 13379 Lennart Kuss, WSC 1925 5,0 1 3 1 (7)
4 ITA 725 Valentino Luca, CV Cesenatico 5,0 2 1 2 (7)
5 RUS 313 Volchkov Ivan, PK Vodnik 6,0 2 1 (3) 3
6 ITA 8460 Sciuto Salvo, nic catania 8,0 (7) 2 3 3
7 FIN 933 Eklund Jakob, ESF 8,0 2 3 3 (19)
8 DEN 8482 Ørting Oliver, PSK 9,0 2 1 6 (7)
9 ITA 7878 Sepe Riccardo, CdV DI ROMA 9,0 1 4 4 (5)
10 ITA 8051 Gallinaro Guido, FV Riva 9,0 4 2 3 (16)
11 GER 13422 Daniel Goettlich, PYC 11,0 1 5 5 (15)
12 SWE 4582 Nordenram Kasper, Röss 12,0 4 7 1 (48)
13 ITA 7900 Spagnolli Andrea, FV Riva 12,0 1 5 (11) 6
14 SWE 4569 Lucas Bergström, RÖSS 12,0 6 2 (14) 4
15 ITA 8221 Passamonti Arianna, NC Castelfusano 13,0 8 (41) 4 1
16 GER 13423 Linus Klasen, Potsdammer YC 13,0 1 (13) 6 6
17 IRL 1481 Durcan Harry, Royal Cork YC 13,0 4 5 (53) 4
18 RUS 116 Sudakov Artem, Rautu St.Petersburg 14,0 3 4 7 (27)
19 RUS 205 Krutskikh Daniil, CSK VMF, YCSP 14,0 (9) 6 5 3
20 ITA 8153 Stalder Alexandra, CN Bardolino 15,0 (17) 3 11 1
21 GER 13425 Ahlers Jacob, Mühlenberger Segel Club 15,0 6 7 2 (16)
22 SWE 4520 Lindbom Olle, LDSS 16,0 7 8 1 (57)
23 FIN 809 Svinhufvud Joakim, Helsingfors Segelsällskap 17,0 5 (ufd) 2 10
24 LTU 2000 Janulionis Radvilas, Bangputys 19,0 4 (20) 8 7
25 DEN 8481 Wantzin Victor, Kdy 20,0 7 2 (19) 11
26 ITA 8212 Tezza Alberto, FV Riva 21,0 15 2 4 (26)
27 ITA 8205 Silvestrini Rodolfo, LNI Porto San Giorgio 21,0 5 (11) 6 10
28 GER 13192 Lind Charlotte, Duisburger YC 23,0 (21) 7 2 14
29 ITA 8351 Galazzini Christian, CN Bardolino 23,0 7 11 5 (19)
30 DEN 8408 Beckett Johan, Faaborg sejlklub 23,0 6 8 (13) 9
31 RUS 43 Andreev Vasilii, Rautu St.Petersburg 24,0 (75) 15 8 1
32 ITA 8246 Cerminara Samuel, Varazze CN 24,0 (38) 4 14 6
33 GBR 6231 Marstaller Benno KL, Restronguet SC 24,0 8 9 7 (28)
34 GBR 6086 Iago Davies, Clwb Hwylio Pwllheli 26,0 5 15 6 (69)
35 RUS 328 Krivobokov Semen, Samara 28,0 18 8 (32) 2
36 BER 1111 Nicholls Matilda, Royal Bermuda YC 28,0 5 (27) 18 5
37 SWE 4445 Lohr Filippa, KSSS 30,0 18 3 (ufd) 9
38 GER 2002 Roko Mohr, PWV-plau.de 30,0 8 8 (dsq) 14
39 ITA 8286 BERGONZINI GAIA, FV MALCESINE 32,0 (19) 5 15 12
40 FIN 1029 Berner Robin, BS 32,0 7 (44) 9 16
41 ITA 8121 Salvetta Tommaso, FV Riva 32,0 9 13 10 (ufd)
42 GER 13077 Royla Philipp, Segelklub Bayer Uerdingen e.V. 33,0 3 19 11 (20)
43 ITA 7910 Bandini Giacomo, CV Cesenatico 33,0 18 12 3 (42)
44 LTU 435 Strelciunas Vejas, Bangputys 33,0 19 6 (26) 8
45 IRL 1486 Buckley Alix, Skerries SC 33,0 (21) 6 8 19
46 GER 13441 Cecimo Zahn, DYC 34,0 8 7 (35) 19
47 GER 12922 Leon Huschmann, PYC 34,0 12 (23) 13 9
48 ITA 7561 PENINI LUCA, FV MALCESINE 35,0 11 16 (23) 8
49 DEN 8464 H. Ljungbeck Julie, Royal Danish Yachtclub 35,0 17 9 9 (34)
50 SWE 4584 Akesson Josefine, ROSS 35,0 9 13 (37) 13
51 ITA 8414 Milano Andrea, LNI Crotone 36,0 (27) 6 10 20
52 SWE 4380 Germundson Carl, RÖSS 36,0 6 17 13 (27)
53 RUS 1001 Novikova Zoya, Rautu St.Petersburg 36,0 10 (25) 13 13
54 GER 13065 Struchholz Janek, YCRE 37,0 14 (40) 6 17
55 BER 1008 Patton Campbell, Royal Bermuda YC 37,0 10 (24) 17 10
56 RUS 5005 MEKHANIKOV SEMEN, YC AURORA 37,0 (18) 14 10 13
57 ITA 8216 Sposato Demetrio, CV crotone 39,0 13 (17) 11 15
58 RUS 314 Vorobyev Sergey, PK Vodnik 40,0 9 4 27 (40)
59 FIN 859 Wyers Jon, HSK 40,0 21 (dnc) 4 15
60 POL 1638 Zygar?owska Emilia, JKW Poznan 40,0 23 10 7 (55)
61 ITA 8000 Festo Bruno, FV Desenzano 40,0 17 11 12 (21)
62 FIN 345 Stenius Tommy, HSK 41,0 (24) 24 16 1
63 TUR 767 Çobanoglu Ali, Turkish Sailing Team 41,0 16 14 (19) 11
64 TUR 186 Demirkiran Berk, Turkish Sailing Team 43,0 (35) 18 5 20
65 SWE 4574 Moss Alice, Hjuviks Båtklubb 43,0 6 (37) 29 8
66 ITA 7362 Bottino Lorenzo, CN ugo Costaguta 43,0 (38) 21 8 14
67 FIN 921 Store Filip, HSK 43,0 10 (ufd) 19 14
68 BEL 1166 Simon De Gendt, RNSYC 43,0 16 12 15 (76)
69 GER 13360 Lucas Schlüter, Potsdamer YC 44,0 14 29 1 (41)
70 FIN 930 Therman Edvin, NJK 44,0 10 (49) 5 29
71 ITA 766 Amadori Michael, C.V.RAVENNATE 44,0 26 9 9 (ufd)
72 IRL 1444 Mc Dowell Gemma, Malahide YC 44,0 23 (38) 12 9
73 USA 19404 Gramm Severin, Team USA 44,0 15 9 20 (31)
74 TUR 1495 T?hm?nl?o?lu Arman, Turkish Sailing Team 46,0 13 5 28 (dnc)
75 FIN 1030 Schröder Patrick, HSS 46,0 11 (30) 23 12
76 USA 20497 Gonzalez Alexander, Team USA 46,0 (37) 18 15 13
77 ITA 7668 Di Molfetta Andrea, Varazze CN 48,0 (69) 11 32 5
78 FIN 972 GRÖNBLOM RONJA, HSS 48,0 (ufd) 20 16 12
79 RUS 169 Lazdin Dmitry, GBU SDUSHOR 49,0 30 (36) 10 9
80 ITA 6091 Centrone Gabriele, CV 3V 49,0 (55) 9 15 25
81 SWE 4589 Magnusson Fabian, RÖSS 49,0 11 13 25 (26)
82 BLR 1 Maksim Bahlai, RCOP 49,0 17 14 18 (44)
83 GER 13361 Arp Paul Hennes, Warnemünder Segel-Club e.V. 50,0 (29) 20 7 23
84 GER 11646 Barth Justin, Potsdamer YC 50,0 13 27 (31) 10
85 FIN 1026 Odrischinsky Elias, HSS 51,0 3 (43) 15 33
86 GER 13206 Luca Huschmann, PYC 51,0 3 19 (49) 29
87 TUR 1499 Karagöz Erdem, Solo SC 51,0 (37) 10 4 37
88 GER 13066 Bjarne Studt, Seglerverein Paderborn 51,0 23 19 9 (54)
89 GBR 6089 Owen Gethin Llewelyn, Clwb Hwylio Pwllheli 53,0 14 21 18 (51)
90 POL 1547 Manikowska Michalina, JKW Poznan 54,0 29 23 (83) 2
91 BEL 1165 Pepijn Orbie, vvw inside outside 54,0 15 10 (ufd) 29
92 SWE 4547 Dyrell Victoria, BOOSS 54,0 16 14 (24) 24
93 GER 13130 Zacher Leonard, Seglervereinigung Mannheim 55,0 25 19 (32) 11
94 TUR 20 Veziro?lu ?layda, Turkish Sailing Team 55,0 22 16 17 (66)
95 GER 13129 Honold Leonardo, Bodensee-Yacht-Club Ueberlinge 56,0 26 (33) 13 17
96 ITA 8086 Emanuel Giuliodori, CN Senigallia 56,0 (40) 21 20 15
97 ITA 8453 Caldari Alessandro, CNcesenatico 57,0 13 22 22 (33)
98 ITA 8448 Lorenzo Badiali, CN Senigallia 58,0 (53) 6 40 12
99 GER 13113 Böttger Elias, Potsdamer Yacht-Club 58,0 19 8 31 (70)
100 GER 13122 Daniela Bartelheimer, Segelclub Inning am Ammersee 59,0 9 26 (42) 24
101 FIN 927 Uusitalo Valtteri, Helsingfors Segelkubb 59,0 12 22 (ufd) 25
102 GER 13225 Munier Marc, Potsdamer Yachtclub 60,0 11 29 20 (37)
103 GER 13018 Thore Thoma, YCBTF 62,0 12 16 (62) 34
104 GER 13170 Klasen Maria Anna, Kaarster Segelclub 62,0 16 25 (28) 21
105 UKR 202 Samarin Yehor, Avrora 63,0 21 35 7 (58)
106 TUR 75 Asan ?smail Arda, Turkish Sailing Team 63,0 34 11 (61) 18
107 GER 13401 Leonard Kosanke, Mühlenberger Segel-Club e.V. 63,0 (46) 15 21 27
108 CRO 1058 Kastelan Niko, YC Zagreb 65,0 (67) 3 31 31
109 HUN 1311 Arthur De Jonghe, Spartacus 65,0 42 (50) 19 4
110 GER 13390 Julius Braun-Dullaeus, DSCU 65,0 5 (51) 9 51
111 RUS 1781 Obedzinskaya Elena, SFYC 65,0 25 12 28 (77)
112 SWE 4245 Nyström Erik, Jollekappseglarna i Västerås 65,0 (32) 29 22 14
113 SWE 4504 Wiking Alexandra, BOJK 65,0 25 26 14 (27)
114 HUN 1280 Lorand Eross, Spartacus 66,0 (46) 33 8 25
115 SWE 4233 Leuckfeld Carl Johan, Royal Swedish YC 66,0 20 (24) 22 24
116 ITA 8321 Bedoni Matteo, FV Riva 68,0 (53) 27 17 24
117 USA 16980 Hibben Charlie, Team USA 70,0 12 20 (73) 38
118 GER 13114 Meier Stefan, DUYC 70,0 16 (60) 34 20
119 GER 13311 Büsselberg Julia, Verein Seglerhaus am Wannsee 70,0 22 (48) 26 22
120 SWE 4452 Ljunggren Carl, JKV 71,0 (58) 31 17 23
121 GER 13199 Christian Heyne, YachtClub BayerLeverkusen eV 73,0 3 (36) 35 35
122 FIN 910 Laakso Otto, HSK 73,0 11 (ufd) 26 36
123 GER 13427 Hofmann Inga-Marie, Düsseldorfer YC 73,0 28 31 14 (82)
124 RUS 318 Lepin Denis, PK Vodnik 73,0 20 31 (35) 22
125 ROU 7000 Neagu Petru, FV Riva 73,0 27 (30) 24 22
126 GER 13246 Niklas Vieth, University Sports Club Munich 74,0 34 37 (70) 3
127 ITA 188 Centrone Carlo, CV 3V 74,0 39 29 (104) 6
128 GER 12908 Carolin Junker, Yachtclub Möhnesee 74,0 23 43 (46) 8
129 HUN 70 Pavlik Andras, Spartacus VE 75,0 47 17 (62) 11
130 ITA 8130 Satangati Giuseppe, nic catania 76,0 (67) 46 28 2
131 ITA 8269 Girolami Davide, CN Sambenedettese 76,0 (43) 29 10 37
132 TUR 1492 Demircan Doruk, Solo SC 76,0 (76) 12 51 13
133 ITA 8288 Scarangella Chiara, CdV Bari 76,0 24 35 (65) 17
134 TUN 3 Ridene Rami, Tunisian SF 76,0 25 22 29 (48)
135 GER 13004 Philip Walkenbach, PSB 76,0 (42) 28 22 26
136 SWE 4523 Lindberg Erik, JKV 77,0 15 32 (92) 30
137 ITA 8255 Traini Giorgio, LNI Porto San Giorgio 77,0 31 20 (98) 26
138 ITA 7171 Viel Francesco, CV Torbole 77,0 28 28 21 (40)
139 GER 13384 Mackenbrock Romy, SCM 78,0 (40) 39 23 16
140 ITA 8290 RUBINO VINCENZO, CdV BARI 79,0 (66) 18 11 50
141 TUR 24 Api Atil, Turkish Sailing Team 79,0 24 24 (77) 31
142 RUS 42 Liksanova Victoria, CSKA, Sailing Academy of SP 80,0 (77) 17 58 5
143 RUS 21 Pushev Leonid, Rautu St.Petersburg 81,0 42 10 (50) 29
144 ITA 7252 Codeghini Nicolò, CdV toscolano Maderno 81,0 18 (46) 29 34
145 GER 13369 Brunnhuber Veit, ChiemseeYachtClub 82,0 12 (38) 37 33
146 ITA 8271 Bracciani Enrico, CN Sambenedettese 82,0 (42) 26 39 17
147 ITA 8282 ALVERA' FRANCESCO, FV MALCESINE 83,0 (45) 27 38 18
148 FIN 936 Mustakallio Mikael, HSS 83,0 24 21 38 (68)
149 SWE 4321 Edh Johanna, LDSS 84,0 8 24 52 (62)
150 USA 12307 Rizika Seth, Team USA 84,0 35 (ufd) 33 16
151 DEN 8418 Krake Frandsen Valdemar, Kerteminde 84,0 27 23 34 (97)
152 SWE 4579 Rydholm Isak, KKKK 85,0 (73) 47 30 8
153 TUN 2 Hedi Ben Mostapha, Tunisian SF 86,0 (61) 42 39 5
154 HUN 909 Héjja Marcell, SVE 86,0 (43) 35 12 39
155 MLT 86 Farrugia Vella Craig, Birzebbugia SC 88,0 (63) 42 21 25
156 SWE 4427 Lindqvist Ludvig, KSSS 89,0 (ufd) 34 2 53
157 CZE 765 Keblová Lucie, Ceský Yacht Klub 89,0 (56) 15 18 56
158 EST 142 Marcus Univer, ROPK 90,0 15 12 (ufd) 63
159 IRL 1448 Fagan Peter, Skerries SC 90,0 58 16 16 (61)
160 ITA 7007 Zinetti Mattia, CdV toscolano Maderno 90,0 52 (68) 18 20
161 ITA 8445 Filippo Di Rocca, CV Antignano 90,0 (36) 32 36 22
162 SWE 4310 Germundson William, RÖSS 91,0 17 10 (93) 64
163 HUN 1171 Bednár András, SVE 91,0 20 37 34 (104)
164 FIN 464 Tapper Aku, HSK 92,0 51 (53) 37 4
165 GER 12999 Steinlein Theresa, Bayerischer Yacht-Club 93,0 23 (54) 26 44
166 HUN 46 Kocsis Balint, SVE 93,0 26 31 (48) 36
167 DEN 8450 Nielsby Melissa, Kaløvig 94,0 45 (92) 14 35
168 ITA 8485 Cingolani Giorgia, LNI Porto San Giorgio 94,0 19 (67) 32 43
169 DEN 8457 Bødtcher-Hansen Jacob, SKS 95,0 14 54 27 (73)
170 ITA 7982 Santagati Raffaela, nic catania 95,0 27 (58) 29 39
171 SWE 4524 Barregren Arvid, HjBK 96,0 32 7 (57) 57
172 ITA 8470 BERTUZZI GIORGIA, FV MALCESINE 96,0 (43) 33 21 42
173 DEN 8469 Knudsen Katerina Bjerre, Skive Sejlklub 96,0 (74) 28 24 44
174 SWE 4142 Swedberg Olof, KSSS 97,0 22 (62) 32 43
175 HUN 1284 Lászlófy Levente, Spartacus SC 97,0 41 26 (42) 30
176 LTU 926 Pajarskaite Ugne, Bangputys 98,0 47 34 (49) 17
177 GER 13224 Siepmann Leonie, Mühlenberger Segelclub eV 98,0 33 28 37 (109)
178 ITA 7858 LIGTERINGE THEO, AVAS LOVERE 99,0 49 13 (87) 37
179 ITA 8285 FORELLI ARIANNA, FV MALCESINE 99,0 20 (64) 39 40
180 GER 13303 Wille Hanna, Mühlenberger Segel Club 99,0 30 (43) 37 32
181 GER 13111 Marla Bergmann, Mühlenberger Segelclub MSC 100,0 24 21 (56) 55
182 SWE 4511 Järudd Hugo, KSSS 100,0 44 (47) 33 23
183 DEN 8342 Dalum Albert Spork Dalum, Royal Danish Yachtclub 100,0 39 30 31 (70)
184 DEN 8333 Sofie Havn, Graasten Sejlklub 101,0 52 22 27 (56)
185 GBR 6256 Le Marquand Phoebe, St. Catherine's SC 101,0 33 45 (71) 23
186 ITA 8334 Iafrate Mariaelena, FV Riva 102,0 32 45 25 (69)
187 USA 15436 Johansson Julia, Team USA 104,0 (61) 47 16 41
188 GER 13426 Steidle Jonathan, Bodensee-Yacht-Club Ueberlinge 104,0 48 (61) 34 22
189 DEN 8107 Joos Peter, Royal Danish Yacht Vlub 105,0 37 (72) 45 23
190 GER 12607 Luisa Bergschmidt, Duisburger Segel Club 105,0 (51) 37 27 41
191 LTU 85 Rutkauskas Airidas, Bangputys 106,0 34 17 55 (73)
192 DEN 8453 Mette Hasling Gade, Graasten Sejlklub 106,0 (49) 42 19 45
193 ESP 2243 TELLO PONS MARC, CLUB NAUTIC EL BALIS 106,0 49 25 (74) 32
194 GBR 6099 Le Marquand Georgia, St. Catherine's SC 106,0 39 32 35 (105)
195 FIN 856 Grönblom Emma, HSS 107,0 31 38 38 (91)
196 ITA 7979 Rainieri Ruggero, nic catania 108,0 (53) 31 50 27
197 SWE 4397 Utterstrom Klara, LDSS Langedrags Segelsallskap 109,0 14 35 (91) 60
198 GER 13335 My Hoa Offergeld, Duisburger Yachtclub 109,0 31 (56) 23 55
199 USA 18430 De Olazarra Olivia, Team USA 109,0 (60) 23 51 35
200 SWE 4529 Hugo Sundström, LdSS 111,0 34 (ufd) 66 11
201 CRO 1075 Jelcic Jana, YC Zagreb 111,0 37 (87) 12 62
202 RUS 5009 Evseenko Daniil, Taganrog YF 112,0 26 46 40 (75)
203 GER 13214 Felix Laukhardt, Segelclub Undine Offenbach 112,0 30 (50) 33 49
204 FIN 398 Tukiainen Lilli, Esbo Segelförening ESF 112,0 33 (45) 41 38
205 GER 12766 Leonard Alberty, Seglerclub Clarholz 113,0 28 41 44 (46)
206 FIN 918 Vauhkonen Jaakko, HSS 113,0 (55) 32 36 45
207 GER 13302 Ulrich Ole, NRV Norddeutscher Regattaverei 113,0 39 38 (64) 36
208 MLT 22 Satariano Jake, Malta Young Sailors Club 114,0 (93) 39 60 15
209 FIN 352 Kalhama Amos, Helsingfors Segelklubb HSK 114,0 (98) 39 42 33
210 RUS 687 Koltsov Maksim, gudo 115,0 39 (82) 72 4
211 BEL 1161 ANOUK GEURTS, Inside Outside - Oostende - Be 116,0 (55) 34 51 31
212 GER 13154 Hellmann Greta, Seglerverein Grossenheidorn 116,0 44 (48) 41 31
213 ITA 8218 Falzoni Luca, LNI Milano 117,0 54 4 59 (88)
214 FIN 845 Karlemo Lucas, Esbo segelförening 117,0 (95) 70 21 26
215 ESP 2014 RAHOLA I CODINA MARIONA, CLUB NÀUTIC EL BALÍS 117,0 22 (79) 53 42
216 GER 13039 Bennet Westphal, Potsdamer YC e.V. 117,0 31 39 (99) 47
217 ITA 7023 Giambarda Giacomo, CdV gargnano 117,0 35 40 42 (92)
218 ITA 8061 Ditonno Chiara, CdV BARI 117,0 (54) 41 38 38
219 POL 1089 Misiak Tomasz, JKW Poznan 118,0 10 91 17 (103)
220 USA 19450 McKenna CJ, Team USA 118,0 27 (73) 22 69
221 USA 15784 Jezak Ian, Team USA 118,0 36 (81) 25 57
222 DEN 8436 Medina Præst Marie Kristine, Kaløvig KBL 119,0 (64) 40 45 34
223 TUR 182 Özcan Yagmur, Turkish Sailing Team 120,0 53 65 (90) 2
224 BEL 1137 Anna De Bruycker, VVW Inside - Outside Oostende 120,0 43 (80) 56 21
225 ITA 7992 Erica Susca, CdV BARI 120,0 62 22 36 (78)
226 GER 13013 Katharina Von Schleinitz, hanesatischer Segelsport Club 120,0 43 34 43 (85)
227 GBR 6101 Fox Harry, Burghfield 121,0 30 (69) 36 55
228 SUI 1580 Till Seger, RCO 122,0 37 57 (61) 28
229 ITA 8182 Bolzonella Matteo, FV Riva 123,0 49 (69) 67 7
230 GER 13242 Silas Mühle, Hamburger Segel Club (HSC) 123,0 50 (83) 54 19
231 ITA 8475 Rosà Ginevra, FVR 123,0 50 45 28 (54)
232 CRO 1050 Vuksanovic Marko, J.K. OPATIJA 123,0 32 44 (92) 47
233 HUN 1285 Lászlófy Ábel, Spartacus SC 123,0 38 33 (ufd) 52
234 DEN 8335 Jørgensen Jonas Emil, Fredericia Sejlklub 124,0 19 (70) 55 50
235 SWE 4522 Lundberg Ronja, KKKK 126,0 28 16 82 (103)
236 TUR 148 Ogutcu Tarhan, Cesme SC 126,0 (94) 32 20 74
237 SWE 4497 Jonasson Eskil, RÖSS 126,0 38 (ufd) 56 32
238 GER 12638 Siemann Lena Maylin, Wolfsburger YC Allertal 126,0 47 (58) 43 36
239 USA 15771 Casaretto Bella, Team USA 127,0 57 (76) 46 24
240 GER 12887 Paschen Albert, Potsdamer YC 127,0 52 50 25 (81)
241 GER 13280 Maike Lenkmann, Bayerischer YC 127,0 30 (65) 49 48
242 USA 17815 Willoughby Ian, Team USA 128,0 81 15 (ufd) 32
243 TUR 577 ?kizler Ece Asya, Turkish Sailing Team 128,0 44 26 58 (86)
244 SWE 4231 Koba Hanna, JKV-Jollekappseglarna Västerås 128,0 46 34 48 (95)
245 ITA 7855 Ciaglia Tommaso, CN Bardolino 128,0 45 (63) 41 42
246 SWE 4538 King Freja, LDSS, Sweden 129,0 (96) 25 69 35
247 ITA 8088 Caldari Federico, CN Cesenatico 130,0 50 70 (87) 10
248 FRA 2482 Dubillot Elise, Société des régates d'Antibes 130,0 20 (78) 43 67
249 ITA 7736 Cortesi Maria, LNI Porto San Giorgio 131,0 (94) 14 79 38
250 ITA 8423 Lo Pinto Ruben, LNI Milano 131,0 (82) 60 24 47
251 LAT 71 Vancovics Roberts Janis, Riga YC 131,0 29 44 58 (73)
252 SWE 4557 Bjoerk Theo, HjBK 132,0 22 57 (61) 53
253 DEN 8288 Norup Sebastian, YF 133,0 21 27 (94) 85
254 ITA 8250 Reale Edoardo, Varazze CN 133,0 (79) 57 48 28
255 ITA 8267 Guardigli Matteo, CN Cesenatico 133,0 29 36 (80) 68
256 SUI 1613 Maude Schmid, CNM 133,0 63 30 40 (70)
257 SUI 1615 Vulliez Noémie, CNM 133,0 (68) 51 52 30
258 ITA 7240 Guerra Filippo, CN Bardolino 133,0 51 36 (62) 46
259 RUS 2001 Usachev Daniil, Rautu St.Petersburg 134,0 33 (dnc) 53 48
260 FIN 802 Niemelä Sonja, TP 134,0 41 49 (63) 44
261 SWE 4281 Baumann Adam, KSSS 135,0 56 67 (75) 12
262 ITA 8181 Moreschi Gregorio, FV Riva 135,0 77 23 35 (82)
263 GBR 6246 Roberts-Straw Hannah, Cardiff Bay YC 135,0 26 40 69 (104)
264 TUR 21 Böke Begüm, Turkish Sailing Team 135,0 77 28 (111) 30
265 SWE 4460 Mårsäter David, UKF 135,0 (68) 53 36 46
266 GER 13193 Anna Krallmann Anna Krallmann, Duisburger Yachtclub e.V. 136,0 36 46 54 (79)
267 RUS 53 Simperovich Elizaveta, Tatarstan 136,0 (56) 43 41 52
268 GER 12655 Ole Mohrenweiser, 1.SVBS 137,0 (ufd) 18 26 93
269 FIN 841 Järvi Adele, Esbo Segelförening ESF 137,0 25 (81) 65 47
270 USA 20128 Picard Stan, Team USA 137,0 32 60 45 (90)
271 GER 12460 Henrike Leonie Leitl, SKS Essen 138,0 52 52 (88) 34
272 FIN 827 Kilpiö Elias, HSK 138,0 35 52 51 (71)
273 FIN 700 Malmivaara Jerry, TP 139,0 53 68 (100) 18
274 USA 15646 Hayden Henry, Team USA 139,0 (76) 56 65 18
275 GER 12532 Stahl Johanna Maria, Wassersprotverein Biggesee e.V 139,0 (60) 53 50 36
276 GER 12793 Brandl Leopold, SV03 - Seglervereinigung 1903 139,0 41 39 59 (83)
277 GER 12215 Moritz Brandt, Segler-Club Dümmer 139,0 41 49 49 (74)
278 SWE 4226 Karlsson Chatlotte, KSSS 141,0 13 (ufd) 31 97
279 USA 15527 Scully Kara, Team USA 141,0 (72) 19 60 62
280 DEN 8407 Beckett Albert, Faaborg sejlklub 141,0 59 25 (69) 57
281 ITA 8 Giana Armando, Varazze CN 141,0 (74) 72 30 39
282 ITA 8007 MONACI GAIA SOFIA, FV MALCESINE 141,0 42 55 44 (57)
283 GER 12066 Lisa Maria Rausch, DYC/SKEH 142,0 (91) 48 44 50
284 SWE 4572 Westerlind Marius, Kullaviks Kanot och Kappseglin 143,0 61 57 25 (64)
285 ITA 8094 Schilirò Vincenzo, FV Desenzano 144,0 57 37 50 (59)
286 ITA 6850 Pugini Adriano, CV 3V 146,0 67 55 24 (ufd)
287 RUS 5010 Evseenko Alexander, Taganrog YF 146,0 41 (76) 73 32
288 DEN 8226 Nøjgaard Josefine, Fredericia Sejlklub 146,0 (62) 53 54 39
289 ITA 8042 Zorza Luigi Camillo, FV Desenzano 146,0 (86) 47 43 56
290 TUR 222 Karatosun Can, Marmara SC 147,0 72 63 12 (99)
291 GER 13201 Fernholz Kim, Yacht-Club Lister 147,0 59 (74) 39 49
292 TUN 5 Lourassi Hamza, Tunisian SF 148,0 35 45 68 (112)
293 GER 12901 Max Schröder, Segel Club Nordstern 149,0 57 (76) 52 40
294 POL 1525 Wiszniowski Aleksander, JKW Poznan 150,0 (82) 44 81 25
295 GER 11992 Ellen Seyffert, Segelclub Salzgitter 150,0 68 (88) 30 52
296 GER 12753 Koyama Emi Marie, Naturfreunde Braunschweig 150,0 36 74 40 (79)
297 ITA 7199 Sandrini Giovanni, CN Bardolino 150,0 51 (63) 58 41
298 IRL 1485 Parker Emma, Skerries SC 151,0 70 42 39 (71)
299 GER 13103 Reith Felix, SYC'87 151,0 57 51 (85) 43
300 ITA 823 Rosso Federico, NC Castelfusano 151,0 55 (90) 53 43
301 ESP 540 Rodier Galla, CV Blanes 151,0 45 59 47 (103)
302 TUR 220 Demirel Iclal Doga, Marmara SC 152,0 (89) 41 46 65
303 DEN 8423 Olsen Emil, KS 152,0 (86) 41 47 64
304 USA 5436 Shelley Ripley, Team USA 153,0 54 54 (66) 45
305 RUS 300 Aleksentsev Artem, Samara 154,0 65 18 (98) 71
306 DEN 8395 Rindom Josefine, Horsens Sejlklub 154,0 61 (77) 55 38
307 GER 13037 Klasen Maria Regina, Kaarster Segelclub 155,0 69 30 (71) 56
308 GER 13090 Semmer Finn, Potsdamer YC e.V. 155,0 36 77 (88) 42
309 ITA 7808 Olivetti Priscilla, CdV gargnano 155,0 52 (90) 38 65
310 GBR 6064 Blatchford George, Weir Wood SC 155,0 (76) 43 60 52
311 GER 13274 Conradi Tim, DUYC 156,0 50 46 (67) 60
312 LTU 555 Jarmalaviciute Deimante, Bangputys 156,0 48 (61) 47 61
313 ITA 8031 Sepe Giulia, CdV DI ROMA 157,0 38 68 (dnc) 51
314 GER 13444 Surroca Adrian, BSC 159,0 82 71 (114) 6
315 FIN 852 Ilari Muhonen, EPS 159,0 (91) 33 79 47
316 CRO 1005 Hamerlitz Tomas, J.K. OPATIJA 159,0 64 (ufd) 58 37
317 DEN 8343 Boe Malthe, Skovshoved Sejlklub 159,0 56 51 52 (88)
318 ALG 2015 FARES ABDELFETTAH, ALGERIA 160,0 (dnc) ufd 16 18
319 SUI 1598 Romea Fries, RCO 160,0 40 66 (ufd) 54
320 GER 11728 Bjarne Lock, Segelverein Großenheidorn 161,0 (79) 65 20 76
321 GER 12295 Maximilian Ritzer, Hannoverscher Yacht-Club 161,0 29 59 73 (106)
322 ITA 7632 Tropiano Elena, Varazze CN 161,0 (82) 52 64 45
323 ITA 8075 Ragusa Martina, NC Castelfusano 162,0 45 (71) 46 71
324 GER 12917 Linn Welzel, DUYC 163,0 (99) 59 76 28
325 SWE 4228 Kongstad Alexander, HjBK 166,0 66 (77) 30 70
326 FIN 857 Kotilainen Lili, Oulun Purjehdusseura r.y. 166,0 58 48 (91) 60
327 RUS 206 Bartseva Olga, CSKA 166,0 65 (dnc) 49 52
328 DEN 8448 Madsen Emil W. H., Horsens Sejlklub 166,0 54 50 62 (113)
329 GER 12597 Fiedler Max, SC Mardorf 167,0 66 (74) 48 53
330 GER 13205 Fiebig Moritz, Ycss 168,0 71 52 45 (110)
331 RUS 782 Grankin Roman, CSKA 168,0 48 54 (70) 66
332 MLT 19 LeGault Lucas, MYSC 170,0 (85) 58 40 72
333 ITA 8322 Schiavone Pierfrancesco, CV Alto Jonio 170,0 71 (75) 54 45
334 SUI 1578 Stefan Gerber, Thunersee Yachtclub 171,0 31 61 (89) 79
335 SUI 1694 Manuel Leibundgut, YCSp 171,0 (75) 74 44 53
336 GER 12150 Fraentzki Paul, BYCUE 172,0 (94) 73 69 30
337 DEN 8449 Harsaae Astrid, Royal Danish Yachtclub 172,0 33 71 68 (90)
338 ITA 8392 Iacchia Paolo, CV 3V 172,0 62 38 72 (112)
339 ITA 7391 Martelli Marco, CN Bardolino 172,0 (98) 69 45 58
340 DEN 8353 Kjaer Emil, Skovshoved 173,0 75 (102) 96 2
341 LAT 49 Elerte Agija, RJK-Riga YC 173,0 63 (81) 30 80
342 ITA 8450 Barrovecchio Simon Pietro, CN del Savio 173,0 58 (65) 64 51
343 FIN 687 Rikala Vilma, TP 174,0 62 64 (72) 48
344 SUI 1596 Thommen Léo, SCC 175,0 (108) 35 65 75
345 GER 12909 Flora Von Waldow, PYC 175,0 78 (96) 41 56
346 GER 12403 Schüler Lorenz, SSVaW 175,0 60 68 47 (100)
347 ITA 6744 Bartoli Alessandro, CN Bardolino 176,0 73 82 (90) 21
348 ESP 843 Casane Martina, CV Blanes 176,0 (83) 70 47 59
349 GBR 5766 Connolly Arthur, RCYC 179,0 88 (dsq) 33 58
350 FIN 795 Ihamuotila Markus, Brändö Seglare, Helsinki 179,0 46 59 74 (81)
351 SWE 4433 Branden Nils, BOJK 179,0 (80) 62 68 49
352 SWE 4514 Lindberg Alice, BoSS 180,0 88 36 56 (89)
353 GER 11961 Richardsen Björn, YCSS 180,0 64 55 (83) 61
354 ESP 1725 Cano Sostre Marc, CNVILASSAR DE MAR 182,0 86 (90) 53 43
355 BEL 1163 Van Hoye Dries, VVW Inside Oostende 183,0 78 78 27 (82)
356 SWE 4070 Nyllinge Tim, KSSS 183,0 65 42 76 (82)
357 ALG 2013 AHMED RAMZI BOUDJATIT, ALGERIA 184,0 34 (ufd) 78 72
358 RUS 24 Loginov Vladimir, Rautu St.Petersburg 184,0 40 67 77 (98)
359 FIN 418 Kuisma Saara, TP 184,0 48 (71) 70 66
360 LTU 153 Janulionis Matas, Bangputys 184,0 63 (79) 57 64
361 DEN 8261 Schlegel Isabell, Furesøen Yachtklubben 185,0 81 70 34 (84)
362 LTU 95 Juskevicius Ernestas, Bangputys 185,0 60 61 64 (74)
363 ITA 8343 Grilli Francesco, CN Cesenatico 186,0 70 (85) 67 49
364 RUS 568 Chekalin Dmitry, KDUSH Aviator 186,0 71 54 (97) 61
365 SWE 4269 Dahlberg Julia, LDSS 187,0 28 82 77 (88)
366 CZE 797 Himmelová Klára, YC Nechranice 187,0 (87) 58 48 81
367 ITA 8268 Costantini Federico, CN sambenedettese 187,0 48 63 (95) 76
368 GER 12503 Kira Odendahl, DYC Düsseldorfer Yachtclub 187,0 54 73 60 (99)
369 ITA 8219 Falzoni Davide, LNI Milano 188,0 93 (113) 74 21
370 GER 13116 Maximilian Heilingbrunner, YC Seeshaupt 188,0 78 (88) 64 46
371 DEN 8441 Krake Frandsen Sigrid, Kerteminde 188,0 72 53 63 (94)
372 ITA 8430 Cortesi Alice, LNI Porto San Giorgio 189,0 79 47 (81) 63
373 ITA 8502 Gadotti Lorenza, CV Torbole 192,0 (81) 57 67 68
374 GER 13254 Fischer Eric, WSV Langen 193,0 (89) 49 55 89
375 ITA 7237 Toscano Leonorado, FV Desenzano 193,0 51 88 (96) 54
376 ITA 7779 Testa Ginevra, C.V.RAVENNATE 194,0 47 56 91 (95)
377 ITA 7195 Bonfanti Filippo, LNI Milano 195,0 84 (98) 78 33
378 BLR 17 Vitsko Heorhi, RCOP 195,0 89 60 46 (90)
379 SUI 1626 Voillat Yves, SCMd 195,0 56 72 (85) 67
380 GER 13388 Permantier Florence, SKBUe 197,0 (72) 62 63 72
381 GER 11218 Tagge Jan, SVBS 198,0 70 50 (80) 78
382 TUR 216 Karakoc Can, Marmara SC 198,0 59 64 (81) 75
383 SUI 1681 Suri Chantal, YCB Yachtclub Bielersee 198,0 65 64 (97) 69
384 ITA 7660 Gueltrini Umberto, C.V.RAVENNATE 200,0 (96) 79 61 60
385 FIN 919 Schröder Andreas, HSS 200,0 62 72 66 (96)
386 DEN 8415 Witzke Mads, Skovshoved Sejlklub 201,0 46 56 (dnc) 99
387 DEN 8462 Johansen Johanne Jung, Kerteminde Sejlklub 201,0 60 48 93 (97)
388 ITA 7783 Mantero Bruno, CN ugo Costaguta 201,0 74 72 55 (96)
389 ITA 8014 De Angelis Leonardo, NC Castelfusano 202,0 115 (dnc) 29 58
390 ITA 8202 Bustaffa Edoardo, FV Riva 202,0 (95) 84 33 85
391 GER 13166 Henning Wölker, Seglervereinigung 1903, Berlin 202,0 44 85 73 (89)
392 GER 13317 Strohm Piet, Düsseldorfer YC 202,0 59 86 57 (ufd)
393 GBR 5994 Baddeley Peter, Burghfield / HISC 203,0 (90) 44 73 86
394 SWE 4379 Gustafsson Anton, KKKK 203,0 47 76 80 (99)
395 GER 12954 Richard Von Waldow, PYC 203,0 49 100 54 (111)
396 ITA 8054 Pezzilli Federico, C.V.RAVENNATE 203,0 74 80 (84) 49
397 DEN 8264 Johannesen William, Yachtklubben Furesøen 203,0 (90) 69 71 63
398 LAT 72 Spats Robins Li, Riga YC 204,0 79 96 (97) 29
399 SUI 1341 Imbert Farah, SNG 204,0 (98) 63 52 89
400 GER 13266 Maass David, Duisburger Yacht-Club e.V. 204,0 (91) 81 62 61
401 DEN 8443 NORBORG TOBIAS, RLymYC/HS 206,0 83 66 57 (112)
402 HUN 724 Anton De Jonghe, Dinghy Sport Club Hungary 207,0 (dnc) 85 87 35
403 DEN 8475 Iversen Ida Marie, KDY 207,0 (88) 71 56 80
404 GER 12927 Caroline Von Schleinitz, hanesatischer SC 208,0 76 67 (78) 65
405 GER 13007 Jan Schröder, Segel Club Nordstern 209,0 40 84 85 (99)
406 ITA 8371 Mercurio Alessandro, FV Riva 210,0 83 (95) 83 44
407 SUI 1682 Olivia Habegger, SCC 210,0 (80) 73 69 68
408 FIN 686 Kuisma Emma, TP 211,0 76 51 84 (102)
409 SWE 4555 De Susini Fanny, RÖSS 211,0 (88) 83 75 53
410 LTU 701 Ivanauskas Laurynas, Bangputys 211,0 (95) 64 75 72
411 ESP 79 Perez Carbo Miquel, CV Blanes 211,0 69 (103) 71 71
412 USA 20441 Mayol Max, Team USA 212,0 50 (94) 76 86
413 ITA 7122 Storti Mauro, LNI c/mmare di stabia 212,0 61 66 85 (91)
414 ITA 5825 Eibenschutz Joshua, CV 3V 213,0 68 (91) 75 70
415 FIN 946 Dahlberg Cecilia, NJK, Nyländska Jaktklubben 214,0 44 (104) 74 96
416 GER 13200 Papenthin Hannes, Potsdamer YC 214,0 70 60 (97) 84
417 GER 12875 Wieduwild Mewes, SC Storkow e.V. 215,0 98 89 (114) 28
418 GBR 6026 Black Freya, HISC/RLymYC 215,0 55 (95) 68 92
419 SWE 4404 Granath Gustav, OTS 215,0 87 58 70 (93)
420 GER 11696 Rick Dockweiler, SRV 215,0 77 (88) 80 58
421 SWE 4453 Burlin Axel, Hjuviks Batklubb 215,0 92 61 (101) 62
422 SWE 3959 Henriksson Julia, Lommabuktens SC 217,0 (96) 49 72 96
423 DEN 8322 Bløcher Oliver, Faaborg Sejlklub 217,0 58 75 (86) 84
424 GER 13255 Menke Sophie, SCC 217,0 75 83 (98) 59
425 RUS 198 Mylnikov Nikita, UCK BMO 217,0 (dnc) 66 88 63
426 ALG 2016 MOHAMED KEBAILI, ALGERIA 217,0 66 (ufd) 84 67
427 GBR 6204 Riley Zac, Weirwood SC 218,0 (87) 55 87 76
428 ITA 8230 Bernardoni Isotta, C.V.RAVENNATE 218,0 65 77 76 (92)
429 ITA 7891 Fontanesi Carlotta, C.V.RAVENNATE 220,0 71 86 63 (87)
430 CZE 555 Dolezal Tomás, Ceský Yacht Klub 221,0 80 52 89 (91)
431 ITA 7427 Amirante Jasper, LNI Milano 221,0 (90) 80 66 75
432 ALG 2017 NOUHA EL ALIA AKIL, ALGERIA 223,0 (101) 67 61 95
433 NOR 3692 Lind Mathilde Elise, Bergens Seilforening 224,0 81 (ufd) 50 93
434 GBR 5679 West Zac, RLymYC 224,0 73 59 (101) 92
435 ITA 8397 NICOLO' ANDREA, AVAS LOVERE 225,0 64 106 (dnc) 55
436 GER 12125 Felix Ingmar Brachtendorf, ETUF Essen 225,0 88 56 81 (93)
437 ESP 9608 Ramia Ramia Ramon, CV Blanes 227,0 67 96 (103) 64
438 SUI 1492 Raphael Pfister, YCSp 228,0 81 (89) 84 63
439 ITA 7523 Bocale Edoardo, C.V.RAVENNATE 228,0 (93) 78 83 67
440 ESP 2 CORTÉS GABRIEL, CLUB NÁUTICO EL BALIS 228,0 (80) 78 78 72
441 ITA 8405 De Luca Matilde, CV portocivitanova 229,0 59 104 66 (ufd)
442 MLT 11 Seychell Kane, Malta Young Sailors Club 230,0 73 (ufd) 51 106
443 SUI 1703 Linus Rindsfüser, Thunersee-Yachtclub (TYC) 230,0 67 80 (93) 83
444 ITA 6491 Carrano Giovambattista, CV Alto Jonio 232,0 (104) 66 79 87
445 DEN 8437 Moeller Sebastian Wiegand, KDY/Rungsted 234,0 (ufd) ufd 42 66
446 RUS 212 Burlachkov Valery, Vodnik 234,0 94 89 (108) 51
447 SUI 1583 Niklas David Anton Kaiser, SC Stäfa 235,0 83 (ufd) 102 50
448 GER 13397 Fisher Moritz, SGAM 235,0 (117) 90 60 85
449 ITA 8070 Abbruzzetti Ennio, LNI Porto San Giorgio 236,0 (101) 101 95 40
450 BER 103 Madeiros Luke, Royal Bermuda YC 236,0 102 91 43 (111)
451 ITA 7625 Veccia Francesco, CdV DI ROMA 236,0 80 (110) 110 46
452 SUI 1629 Van Der Klink Marie, CNM 236,0 66 65 (109) 105
453 FIN 966 Soini Karoliina, Espoon Pursiseura EPS 236,0 68 77 91 (101)
454 ITA 8213 Mongiardini Pietro, CN ugo Costaguta 237,0 (97) 94 59 84
455 ITA 8312 Arenella Thomas, FV Riva 237,0 (103) 92 86 59
456 GER 12707 Karlotta Greinert, Potsdamer YC Berlin 237,0 64 79 94 (113)
457 GER 13100 Hafener Anna-Lena, SKU 237,0 (103) 92 65 80
458 BUL 715 Georgiev Iriney, Port Varna 238,0 101 55 82 (116)
459 GER 12226 Fiete Schmelzer, SSVaW 238,0 85 93 (99) 60
460 ITA 7686 BRIGHENTI CLELIA, FV MALCESINE 238,0 (119) 83 90 65
461 GER 13020 Nicole Seyffert, Segelclub Salzgitter 239,0 104 (105) 76 59
462 GER 12044 Alava Hilgert Mateo, Duisburger Segelclub 239,0 63 73 (105) 103
463 RUS 321 Karelin Mikhail, PK Vodnik 240,0 57 87 (99) 96
464 GBR 6088 Hall Emily, Cardiff Bay YC 241,0 (106) 102 63 76
465 GER 12902 Philip Hadamczik, Berliner Yacht-Club 241,0 (100) 69 75 97
466 GER 12073 Moritz Wackerle, BSCF 243,0 86 87 70 (113)
467 FIN 928 Laukkanen Noel, HSS 244,0 75 107 (110) 62
468 GER 11667 Raphael Lorenz, Yachtclub Seeshaupt 245,0 (114) 105 59 81
469 GER 13106 Florian Steuerer, AugsburgerSegler Club ASC 245,0 89 (91) 78 78
470 GER 13313 Wittenberg Ellen, Seglervereinigung 1903 Berlin 246,0 (108) 84 71 91
471 ITA 8245 ROINA NICOLO', FV MALCESINE 246,0 85 87 (90) 74
472 GER 12487 Voigt Lea, Herrschinger Segelclub (HSC) 247,0 107 40 100 (dnc)
473 ITA 8159 Mantero Camilla, CN ugo Costaguta 247,0 93 75 79 (122)
474 GER 13433 Liebig Colin, Seglervereinigung 1903 Berlin 248,0 94 95 59 (114)
475 POL 1622 Damasiewicz Marianna, JKW Poznan 248,0 91 74 83 (110)
476 TUR 215 Turker Selin, Marmara SC 248,0 87 81 80 (97)
477 RUS 836 Pavlova Galina, SYZRAN 249,0 (120) 84 111 54
478 ITA 8188 Pietro Campana, CV Arco 251,0 83 62 (dnc) 106
479 GER 13067 Anika Witt, PYC 251,0 84 79 88 (106)
480 GER 11766 Nis Müller - Neuhof, Berliner Yacht-Club 252,0 95 75 (116) 82
481 GBR 5700 Fox Fergus, Burghfield 252,0 (101) 86 82 84
482 RUS 758 Chaykin Artemiy, School 26 253,0 104 (dnc) 44 105
483 BLR 13 Fafanau Daniil, RCOP 253,0 (106) 62 88 103
484 ITA 5028 Santi Vittoria, CdV gargnano 253,0 85 101 67 (114)
485 ITA 8077 Riccardo Zancan, CV Antignano 253,0 (119) 101 74 78
486 RUS 111 Ilya Snimshchikov, Moscow 255,0 70 80 (dnc) 105
487 SWE 4353 Wigh Hugo, KSSS, Royal Swedish YC 255,0 (111) 82 72 101
488 GER 13047 Koyama Leo Christopher, Naturfreunde Braunschweig 256,0 90 68 (106) 98
489 SUI 1295 Jo Anna Wyler, SCW/TYC 256,0 77 83 96 (115)
490 BUL 420 Stoycheva Dimana, Port Varna 256,0 86 87 (96) 83
491 ITA 8346 Ceccarelli Bruno, cnav cervia 257,0 (110) 93 99 65
492 GER 12785 Samuel Störr, LSC 257,0 98 82 77 (123)
493 LTU 314 Strelciunas Rukas, Bangputys 258,0 87 (99) 94 77
494 ALG 2014 ANIS HAROUZ, ALGERIA 258,0 84 (ufd) 93 81
495 SUI 1643 Mosegaard Sophie, TYC 259,0 (104) 98 86 75
496 ITA 8168 Bartolini Irene, CV Cesenatico 261,0 90 86 (94) 85
497 DEN 8297 Torp Veronica, KDY 262,0 89 96 (101) 77
498 GER 13033 Line Wolters, Potsdamer YC 263,0 102 111 (117) 50
499 ITA 7422 Monauni Alessandro, FV Riva 263,0 96 85 82 (122)
500 GER 12613 Brinkhus Jaromir, Naturfreunde Braunschweig 263,0 84 94 85 (102)
501 SUI 1546 Sarina Bohler, SCMd 263,0 84 (100) 91 88
502 ESP 54 Rodiera Martina, CV Blanes 264,0 96 95 (109) 73
503 SWE 4541 Landmark Karolina, Rörviks Segelsällskap (RÖSS) 265,0 (114) 93 106 66
504 ITA 8393 Iacchia Tommaso, CV 3V 265,0 95 (105) 102 68
505 SWE 4032 Lohr Ludvig, KSSS 266,0 (dnc) dnc 99 41
506 GER 13364 Elsner Susann, Seglergemeinschaft Schwielochs 266,0 109 89 68 (118)
507 ITA 6792 MONTANARI MASSIMO, CV PUNTA MARINA 266,0 (109) 78 100 88
508 ITA 6297 Iafrate Francesca, FV Riva 266,0 78 99 89 (113)
509 SWE 4500 Leijon Henrik, Bjärreds Optimistjolleklubb 267,0 72 (dnc) dnc 69
510 GER 12307 Stahl Jonas Henrik, Wassersprotverein Biggesee e.V 267,0 69 109 89 (117)
511 ITA 7520 Facchinetti Rachele, CN Bardolino 267,0 71 103 (105) 93
512 GBR 6079 Discombe Lauren, Bewl Valley SC 267,0 91 (104) 84 92
513 ITA 7584 Napoli Virgilio, NC Castelfusano 268,0 73 100 95 (107)
514 GER 11861 Kluge Leoni, YCSS 269,0 105 (108) 57 107
515 SUI 1610 Nathalie Gerber, Thunersee Yachtclub 269,0 99 84 86 (102)
516 ITA 8458 Magrì Matteo, nic catania 270,0 85 95 (108) 90
517 GER 12553 Wiesatzky Max-Jannis, Seglerverein Braunschweig 271,0 97 76 (98) 98
518 GER 12652 Tobias Martin, Berliner Yacht-Club 271,0 79 (ufd) 105 87
519 ECU 1109 Escobar Alfredo, SYC 271,0 82 89 100 (110)
520 TUN 172 Chaima Chammari, Tunisian SF 273,0 99 92 82 (dnc)
521 SUI 1152 Zwick Nathan, KSC/Segelclub Stäfa 275,0 74 106 95 (121)
522 GBR 5929 Waha Joshua, Royal Southern YC 276,0 92 106 (dnc) 78
523 GER 12736 Xuan Offergeld, Duisburger Yachtclub 276,0 105 91 (107) 80
524 DEN 8465 Langagergaard Marcus, KDY Rungsted 277,0 110 88 79 (ufd)
525 ISR 300 Gewirtzman Ella, Haifa SC 277,0 101 97 (103) 79
526 ITA 7432 Fontana Francesco Pio, LNI c/mmare di stabia 279,0 97 99 (102) 83
527 RUS 135 SHNYR GRIGORY, Vodnik 279,0 103 90 86 (123)
528 GER 12935 Krabus Linus C., Seglervereinigung 1903 Berlin 281,0 111 (113) 103 67
529 ITA 6926 Cambieri Carlo, LNI Milano 281,0 (116) 103 77 101
530 ITA 8148 Valletta Edoardo, Varazze CN 282,0 (105) 101 90 91
531 GER 13174 Christoph Keese, Berliner Yacht-Club 283,0 (102) 101 95 87
532 GER 12064 Nadja Kopp, SCSZ 285,0 (113) 104 87 94
533 GER 13093 Emma Ahlers, Mhlenberger Segel Club 285,0 99 97 (117) 89
534 ITA 7515 Baruffolo Paolo, FV Desenzano 287,0 (117) 99 111 77
535 ITA 8252 Luca Pizzuto, CN Senigallia 287,0 107 100 (113) 80
536 ITA 8345 Matteotti Giovanni, FV Riva 287,0 100 85 (107) 102
537 GER 12916 Ole Welzel, DUYC 288,0 92 102 94 (116)
538 GER 12585 Walter Finn, Münchner YC 290,0 110 (118) 107 73
539 FIN 542 Laine Nuutti, ESF 291,0 (dnc) dnc dnc 39
540 SUI 1644 Mosegaard Erik, TYC 291,0 (111) 100 81 110
541 GER 12742 Lukas Kleinow, Berliner Yacht-Club 291,0 102 86 103 (114)
542 GER 13263 Clara Borlinghaus, USCM 291,0 92 99 100 (115)
543 SWE 4256 Claesson Maximillian, KSSS 291,0 103 94 (106) 94
544 ITA 7321 Gargani Alessandro, CdV DI ROMA 292,0 (116) 97 89 106
545 GER 12619 Rositzki Rosa Kaya, YC Bayer Leverkusen 292,0 97 102 93 (114)
546 ITA 8158 Merello Matteo, CN ugo Costaguta 295,0 106 110 (112) 79
547 GER 11172 Korn Paul, SRV 295,0 109 (114) 92 94
548 GER 13362 Felix Hoffmann, Berliner Yacht-Club 295,0 (dnc) 105 92 98
549 GER 11080 Wallier Tessa, Deutscher Segler-Club e.V. 296,0 105 (111) 101 90
550 SWE 3892 Hugod Gustav, KSSS Djursholm 297,0 (121) 108 115 74
551 SWE 4513 Lindqvist Joel, BrSS 297,0 100 93 104 (116)
552 POL 1483 Polaczyk Hubert, KLUB ZEGLARSKI MEWA POZNAN 298,0 (112) 105 107 86
553 DEN 7497 Ladefoged Victor, Royal Danish Yachtclub 299,0 118 75 106 (123)
554 ITA 7025 Davies Costantino, SC Garda Salo 299,0 (119) 109 113 77
555 FIN 765 Ehrnrooth Belinda, HSS 299,0 99 92 108 (109)
556 BLR 113 Filazapovich Nikolai, RCOP 301,0 97 94 110 (ufd)
557 GER 12268 Henrik Seib, Berliner Yacht-Club 302,0 100 97 105 (107)
558 GER 13127 Maya Reupsch, RMDSC 303,0 107 110 (dnc) 86
559 LTU 617 Dvilevicius Danas, Bangputys 303,0 106 (109) 96 101
560 LAT 21 Sekace Ance Anna, Riga YC 304,0 (112) 103 97 104
561 GER 11753 Artmeier Seppi, BCSF 0029 305,0 92 107 106 (112)
562 GER 12754 Sieckfeld Sebastian, Naturfreunde Braunschweig 305,0 (116) 103 104 98
563 GER 11882 Pasynkov Ivan, Muenchner YC 307,0 (113) 107 92 108
564 BLR 888 Semeniaka Arseni, RCOP 307,0 93 104 110 (116)
565 ITA 7748 Valerio Edoardo, FV Desenzano 307,0 114 98 (115) 95
566 ITA 6386 Arseni Sara Martina, CdV DI ROMA 308,0 78 (dnc) 109 121
567 SUI 1654 Sara Von Allmen, YCSp Spiez 309,0 (109) 97 103 109
568 GER 13126 Alina Reupsch, RMDSC 309,0 107 98 (dnc) 104
569 GER 10171 Wichmann Nico, SVBS 309,0 103 106 (112) 100
570 GER 11957 Tobias Ober, Lindauer Segler-Club 311,0 112 (119) 112 87
571 GER 12811 Lina Schlag, SCS Storkow 313,0 113 96 104 (115)
572 SWE 3703 Mårsäter Gustaf, UKF 316,0 (dnc) 114 102 100
573 GER 12357 Hannes Jochmann, 1.WSVLS 316,0 104 (108) 107 105
574 LTU 393 Vilkas Laurynas, Bangputys 317,0 (119) 112 104 101
575 SUI 1478 Jonas Domeisen, SCStä 318,0 108 98 (116) 112
576 GER 13376 Marius Köhler, SC Turbine Bleiloch e.V. 319,0 110 (dnc) dnc 83
577 GER 12959 Lennard Luckey, Seglervereinigung 1903 Berlin 319,0 102 109 (111) 108
578 GER 13038 Selma Blaschke, KSC 320,0 106 102 112 (121)
579 GER 13123 Steinlein Sophie, Bayerischer Yacht-Club 321,0 69 (dnc) dnc dnc
580 GER 12106 Albus Felix, DSCU 321,0 108 (115) 98 115
581 GER 13161 Tobias Postel, Segelgemeinschaft Waldsee 321,0 (115) 110 109 102
582 SUI 1697 Fairless Hannah, Segelclub Enge, Zurich 321,0 105 109 (dnc) 107
583 GER 13275 Laura Pukropski, Fürstenberger Yachtclub 322,0 112 93 117 (118)
584 SWE 4457 Alness Wilhelm, KOJK 322,0 (118) 108 114 100
585 ITA 7165 Ronzoni Diego, LNI Milano 322,0 110 (113) 108 104
586 GER 12725 Lehmann Luca, DSCU 323,0 (dnc) dnc 102 95
587 ITA 5815 Podavini Luca, SC Garda Salo 324,0 117 (dnc) 113 94
588 GER 13380 Nikolai Niehus, KSC 324,0 100 107 (dnc) 117
589 SUI 1553 Moser Patrick, TYC 327,0 107 108 112 (118)
590 ITA 7585 Fabbrica Federica, LNI Milano 329,0 109 112 (dnc) 108
591 SWE 3496 Anderen Anton, LiJS Sweden 330,0 115 114 101 (120)
592 ITA 6750 Larcher Diego, SC Garda Salo 330,0 111 111 (115) 108
593 FIN 790 Rintamäki Emmi, JVS 331,0 108 115 108 (117)
594 NOR 3647 Gustavsen Sindre, Arendals Seilforening 332,0 115 (117) 109 108
595 GER 10969 Karstens Lasse, Segler Vereinigung Cuxhaven 333,0 113 111 (115) 109
596 ITA 7259 Di Capua Giuseppe, LNI c/mmare di stabia 334,0 (122) 112 113 109
597 ITA 719 Pallaver Rebecca, FV Riva 335,0 118 107 110 (120)
598 NOR 3452 Markus Vale, Arendal SJ 336,0 114 112 (dnc) 110
599 ITA 8477 Ruperto Lorenzo, LNI crotone 337,0 114 110 (118) 113
600 ITA 5785 DATTILO MATTEO, CdV DI ROMA 338,0 (dnc) 111 105 122
601 DEN 7518 Kirch Kristian, Faaborg sejlklub 338,0 115 106 (dnc) 117
602 GER 13395 Tagge Sophie, SVBS 341,0 111 117 113 (121)
603 ITA 1 Pelaggi Maria Teresa, CV crotone 341,0 (116) 114 116 111
604 GER 11987 Eder Henry, SGW 342,0 113 (118) 114 115
605 ESP 2395 Zanini Mariona, CN Escala 344,0 117 116 111 (120)
606 GER 11821 Wilk Andreas, Segelclub 1978 Senftenberg e.V 344,0 112 116 116 (124)
607 RUS 1826 BIRKLE ALEKSANDR, YOUTH SAILING CENTER OF KALINI 345,0 (120) 113 118 114
608 GER 12182 Abendroth Justin, Seglervereinigung 1903 Berlin 346,0 116 (119) 119 111
609 ITA 5474 Marco Catarozzi, AV Trentina 347,0 121 (dnc) dnc 100
610 ITA 6490 SERGIO GIUDICI, AVAS LOVERE 351,0 120 120 (dnc) 111
611 RUS 17 Bezykornov Nikita, Vodnik 351,0 118 (121) 114 119
612 GER 11799 Philip Keese, Berliner Yacht-Club 353,0 (dnc) 120 115 118
613 GER 13096 Baumann Lenya, SGW 359,0 (dnc) dnc dnc 107
614 GER 12631 Rohe Julian, YCSS 363,0 121 (dnc) ufd 116
615 GER 12873 Leonard Unteutsch, Berliner Yacht-Club 368,0 120 (dnc) dnc 122
616 GER 9796 Steffen Ruhm, Braunschweiger Segelverein 371,0 (dnc) dnc dnc 119
616 GER 12051 Josina Matthiesen, Berliner Yacht-Club 371,0 (dnc) dnc dnc 119
616 GER 12786 Tim Kuttruff, Lindafuer SC 371,0 (dnc) dnc dnc 119
619 DEN 7630 Mogensen Mikkel Heick, Sailclub Roedvig Stevns 371,0 (dnc) 121 dnc 124
620 ITA 7056 Alessandro Daloia, AV Trentina 372,0 (dnc) dnc dnc 120
621 GER 11736 Winklareth Luca, Segelkamaradschaft Unterbacher 375,0 (dnc) dnc dnc 123
622 ITA 6598 Nadjia Celine Fabbri, CN Savio 376,0 (dnc) dnc dnc 124
623 ITA 6589 Rosa Christian Primo, SC Garda Salo 378,0 (dnc) dnc dnc dnc
623 DEN 8463 Uldal Elisabeth, Skovshoved YC 378,0 (dnc) dnc dnc dnc
623 ITA 6478 Donati Giuseppe Massimiliano, cn cattolica 378,0 (dnc) dnc dnc dnc
 

ZW Sail Regatta Scoring program, 4.023.087
Copyright 1986 - 2014, Leo G Eggink, Zoetermeer
Per informazioni su ZW: http://www.zw-scoring.nl